Chlapci museli lékaři po napadení jednu ledvinu odebrat. Jeho blízcí mají nyní obavy z toho, že by mu druhá ledvina nemusela dobře fungovat.

Zároveň matka zvažuje, že bude usilovat o zápis syna na seznam čekatelů na transplantaci, i když zatím jen z preventivních důvodů. Žadatelů o novou ledvinu je ale v zemi mnoho. Jen část uspěje, přičemž mnozí čekají na ledvinu měsíce i roky.

"Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v nadcházejících dnech. Zatím se jeho zdravotní stav lepší," řekla matka. Po útoku přišel její syn o ledvinu a měl poškozená játra a slezinu. V pondělí byl po více než týdenním pobytu na oddělení JIP břeclavské nemocnice přesunut na chirurgii. Jeho stav se zlepšuje každým dnem.

Video

Zmlácený Petro o útočnících, kteří ho připravili o ledvinu: Jsou to ubožáci. Zdroj: TV Prima

V neděli se v Břeclavi konala demonstrace za účasti 2000 lidí, kteří před radnicí bouřlivě diskutovali se starostou Oldřichem Ryšavým (ČSSD) nejen o brutálním napadení chlapce, ale také o dlouhodobě špatné bezpečnostní situaci ve městě. [celá zpráva]

Hocha předminulou neděli večer v břeclavském Shopping centru požádala o cigaretu trojice neznámých mužů, podle matky napadeného Romů. Když ji neměl, muži ho zbili. Po útočnících pátrají kriminalisté. Hrozí jim až deset let vězení. Břeclavští Romové tvrdí, že s incidentem nemají nic společného. Někteří uvádějí jako viníky Romy ze Slovenska.