ČTK o tom informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková s tím, že návrh obžaloby bude podán, až se obviněný a jeho právník se seznámí se spisem.

Policisté neměli šanci

Tři policisté zemřeli loni začátkem října po srážce jejich služební felicie s Bulawovým mercedesem. Podle vyšetřování se opilý devětadvacetiletý muž řítil městem v noci bez rozsvícených světel a více než 120kilometrovou rychlostí. Policejní auto letělo údajně po nárazu mercedesu asi třicet metrů vzduchem, než narazilo do stromu. Ke srážce došlo v místě, kde je povolená rychlost 50 km.

Ze služební felicie zůstala pouze hromádka rozstříhaných plechů a podvozek. Dva policisté zemřeli na místě, třetí po převozu do nemocnice. Bulawa po nehodě nasedl se svým spolujezdcem do vozidla taxi a odjel do nemocnice bez toho, aniž by se pokusil policistům pomoct.

Bulawa, kterému po havárii naměřili téměř dvě promile alkoholu v krvi, měl v té době na kontě už 34 dopravních přestupků. Dosud byl obviněn za trestné činy ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.