„V osudný den popíjeli od odpoledních hodin levné víno přímo na náměstí v České Skalici. Když přišli k poškozenému domů, pokračovali v pití alkoholu. Ve večerních hodinách se mezi nimi strhla hádka, která vyvrcholila nejprve údery pěstí do obličeje a dalších částí těla a po té několika údery kladivem do hlavy. Velmi těžce zraněného muže nechali ležet v jeho pokoji a odešli v klidu spát. Když se ráno probudili a majitel domu jevil velmi slabé známky života, zavolal jeden z nich záchranku,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková a dodala, že přesný motiv tragédie se stále vyšetřuje.

Na místo samozřejmě okamžitě vyjeli kriminalisté. Vzhledem k povaze zranění, zajištěným stopám a závěrům lékaře, začali případ šetřit jako vraždu ve stádiu pokusu. Oba spolubydlící zpočátku popírali, že by měli s činem cokoliv společného, nicméně důkazy a svědectví dalších osob je usvědčily.

Podle mluvčí patřili obvinění do skupiny sociálně vyloučených osob, které bydlely v domě napadeného muže, nikde nepracovali a převážnou část dnů se věnovali hlavně požívání alkoholu.

V průběhu pátečního odpoledne bude soudce Okresního soudu v Hradci Králové rozhodovat o vzetí obou mužů do vazby. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 18 let.