Opočenský byl za sexuální hrátky s děvčaty souzen již podruhé. Pokud by dnešní verdikt nabyl právní moci, Opočenský by si musel odsedět celkem 7,5 roku vězení. Loni v listopadu byl v prvním procesu odsouzen k tříletému trestu a jelikož nové skutky spáchal ještě před tímto pravomocným rozsudkem, nedostal souhrnný trest.

V této aféře se do rozporu se zákonem dostala i jeho přítelkyně Julie, která se ve výpovědi učiněné vyšetřovatelům odvolávala na to, že byla příliš ovlivněná láskou k Opočenskému.

Kamery v bytě a odposlechy telefonu

Sochař si odpykává první trest ve Všehrdech na Chomutovsku.

Právě loni jej policie nechala sledovat, protože sochaře podezírala, že v činnosti pokračuje. Nainstalovala mu do bytu kamery a odposlouchávala telefon, takže brzy získala důkazy o tom, že jeho nuselský byt takřka denně nadále navštěvují třinácti a čtrnáctileté dívky, se kterými se sexuálně uspokojuje.

Julie pak byla obžalovaná kvůli tomu, že dvakrát zprostředkovala dívkám přes telefon svůj sexuální styk s Opočenským. Soudu se neúčastnila kvůli špatnému psychickému stavu.

Rozsudek není pravomocný. Žalobce i obhájce si nechali čas na rozmyšlení, zda podají odvolání.

Opočenský se po celý proces choval rezignovaně. Při odchodu ze soudní síně ale směrem k novinářům křikl: "To dostávají vrazi ne, sedm a půl let."