Policista si auta bez státní poznávací značky všiml při kontrole jiného vozu. Vešel do silnice a zdviženou paží dával znamení k zastavení.

„Policista se s řidičem setkal pohledem a dával mu znamení k zastavení u krajnice. Přitom v řidiči poznal muže, který byl před třemi dny přistižen při řízení v opilosti. Místo toho aby motorista zpomalil a najel ke krajnici, udělal kličku těsně před dodávkou, zrychlil a jel přímo na policistu,“ přiblížil policejní mluvčí Aleš Mergental s tím, že policista uskočil v posledním možném okamžiku do mezery mezi zaparkovaná auta.

Otrlého řidiče se hlídka vydala stíhat. Netrvalo dlouho a osmatřicetiletého muže zajistila a eskortovala na policejní oddělení. I když z něj byl silně cítit alkohol, na služebně odmítl nejen dechovou zkoušku, ale i odběr krve, za což mu hrozí pokuta do padesáti tisíc korun. Dále se dopustil dvou přestupků: jízdy s autem bez registrační značky a nezastavení na pokyn policisty.

„Především je ale zadržený muž podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za který zákon stanovuje až šest let vězení,“ dodal mluvčí.