Trestní senát dnes muži udělil 12 let a pět měsíců. V minulosti už byl ale jednou za stejný trestný čin odsouzen a pro dobré chování po devíti letech podmínečně propuštěn. Z prvního trestu mu zbývají ještě necelé tři roky, které se mu nyní přičítají.

Oběti tloukl hlavou do silnice

Když před podnapilým a neodbytným mužem, který ji chtěl dvě hodiny po půlnoci svézt ukradeným autem, vystrašená 25letá žena 22. listopadu 2001 utíkala, zakopla a upadla na silnici.

"Obžalovaný jí sedl na záda a tloukl její hlavou do silnice. Dále jí vyvracel krk ze strany na stranu v úmyslu ji usmrtit," popsala obžaloba jednání Slavíka, kterému učinil přítrž až hlídač z nedalekého firemního areálu. Útočník z místa utekl, žena se musela čtyři měsíce léčit kvůli poranění krční páteře.

Slavík svůj útok před soudem vysvětloval svou opilostí. "Chtěl jsem se s ní jen seznámit. Za to, že to tak špatně dopadlo, může alkohol," řekl Slavík. Když při honičce žena upadla, chtěl jí prý všechno vysvětlit. "Říkal jsem jí, ať nekřičí, že jí nechci ublížit. Ona ale křičela a kousla mě do ruky. Pak už jsem se neznal," vysvětloval své řádění obžalovaný, který však odmítl, že by šlo o vražedný pokus.

Znalci zjistili nebezpečnou sexuální poruchu

Předsedkyně trestního senátu Lenka Čechová řekla, že znalci jednoznačně prokázali Slavíkovy vražedné úmysly. Motiv se nezjistil. "Útok sexuálního charakteru to podle znalců nebyl," řekla soudkyně. Přesto Slavíkovi trestní senát uložil kromě vězení také ochranné sexuologické léčení, protože soudní znalec u něj objevil poruchu osobnosti, ústící v patologickou sexuální agresivitu.

V parku si vyhlédl osamělou ženu

Osmkrát trestaný muž byl 2. května 2001 pro dobré chování podmíněně propuštěn z vězení, kde si odpykával dvanáctiletý trest za pokus o vraždu.

"Tehdy šlo o podobné jednání. V parku si vyhlédl osamělou mladou ženu, kterou potom pobodal nožem. Naštěstí ani tehdy nebyla její zranění vážnějšího charakteru jen díky tomu, že se poškozené podařilo dovolat pomoci a byla jí poskytnuta lékařská pomoc," řekla soudkyně.