Prokeš se dostal do dluhové pasti a na věřitele zaútočil nožem u garáží v Římově na Českobudějovicku. Zasadil mu 24 bodných ran a od dalších útoků napadeného muže zachránili svědci. Bez včasné lékařské pomoci by muž zemřel.

Podle soudce Aleše Koláře se Prokeš na svůj čin připravil a předem jej uvážil. "Domluvil si schůzku přes SMS. Svůj automobil nechal pět set metrů od místa setkání, vzal si rukavice a předem připravený nůž. Poškozeného ve voze překvapil ze zálohy," prohlásil v odůvodnění rozsudku Kolář.

Svědci, kteří byli na místě činu a zabránili Prokešovi v dalších útocích, se shodovali, že by muže zavraždil. "Určitě by pokračoval. Vždyť to na místě i řekl," sdělila Právu před soudní síní zachránkyně pobodaného muže Pavla Talířová.

Prokeš se před soudem k svému činu přiznal a litoval ho. Zmínil také, že měl velké dluhy. Vzal si miliónovou hypotéku, za kterou mu ručila svým domem babička. Měl i další půjčky na vybavení bytu a jeho závazky nakonec přesáhly 1,6 miliónů korun. Nakonec dluhy za syna zaplatil otec.