"Obžalovaný rozeslal celkem 10 zpráv s fotkami a video soubory, na kterých byly obnažené dívenky vyzývavě předvádějící pohlavní orgány, a to v polohách předstíraného nebo i skutečného sexu. Dalších sedm zpráv pak rozeslal s přílohami soulože se zvířaty," zrekapitulovala mladíkovy prohřešky předsedkyně senátu Marta Ondrušová.

Státní zástupkyně pro Schustera požadovala podmíněný trest, senát ale nakonec došel k závěru, že obecně prospěšné práce k nápravě stačí. "Přísnější trest by připadal v úvahu, kdyby takto rozeslal více emailů nebo tak činil s větší intenzitou," vysvětlila Ondrušová.

Schuster před soudem nijak nezapíral a ke všemu se přiznal. "Už dva roky kvůli tomu chodím po soudech, dostává mě to psychicky do kolen. Snažím se ze všech sil o nápravu. Byla to ode mě hloupost, sháněl jsem nahé fotografie dospělých žen, když jsem zjistil, že o tohle je na internetu zájem. Šlo o poptávku. Těm lidem jsem to poslal výměnou za to, co jsem chtěl já. Kdybych věděl, jak to skončí, tak bych snad ani ten počítač nezapínal," sypal si popel na hlavu mladík.