Mladík vyšel minulé pondělí z restaurace v Uherském Brodě s kamarádem. Byli natolik opilí, že jeden z nich měl problémy s chůzí. Toho využil muž středního věku, který jim nabídl pomoc a svezení domů. Mladíci nastoupili do stříbrné Škody Octavia, šofér jednoho z nich vysadil a pak se rozjel směrem k obci poblíž Uherského Brodu, kde bydlí druhý.

"Řidič začal mít při jízdě narážky na mladíkovy sexuální zkušenosti, které se mladík snažil ignorovat. Situace se vyhrotila v momentu, kdy řidič zastavil na odpočívadle, zamkl auto a začal jej osahávat. Vyděšený přiopilý mladík se snažil vymanit z násilníkovy moci a utéct z auta. To se mu ale nepodařilo, muž jej chytil pod krkem a omámený mladík se pak už nedokázal bránit znásilnění," popsal Mergental.

Dodal, že poté muž nastartoval auto a ještě kus cesty svou oběť odvezl. Pak otevřel dveře a mladík se vydal domů. Znásilněný muž agresora neznal, vypátrali ho až policisté.

"K objasnění a ukončení násilného jednání obviněného výrazně přispěla mladíkova odvaha mluvit o navýsost nepříjemných intimních záležitostech. Kriminalisté začali prověřovat další možné skutky, jichž se obviněný muž v minulosti mohl dopustit, ale oběti své znásilnění tajily. Každý by si měl dobře zvážit, ke komu sedne do auta a jestli nabízená pomoc v sobě neskrývá jakékoliv nebezpečí," uzavřel policejní mluvčí.