"Muž si tiskl dvoutisícové bankovky na barevné tiskárně. Nic světoborného na tom nebylo - originál nejprve naskenoval do počítače a pak pomocí tiskárny vyráběl padělky. Na falešné bankovky ještě dolepoval proužek z celofánu, kterým napodoboval ochranný pásek," řekl policista, který má o vyšetřování případu přehled.

Detektivové zjistili, že padělateli se podařilo dostat do oběhu sedmnáct dvoutisícových bankovek. "Divím se, že mu obchodníci skočili na špek. Padělky nebyly zase tak kvalitní. Při troše pozornosti by na to musel přijít každý prodavač. Muž je udával všude ve městě od prodejen potravin, tabáku přes lékárny až po hospody. Snažil se spíše kupovat drobnosti, aby mu vrátili co nejvíce peněz nazpět. Na padělky přišla pokaždé až banka, když přebírala od prodejců tržby," pokračoval zdroj.

Hrozí mu až 10 let

Muže policisté obvinili z trestných činů padělání a pozměňování peněz a udávání padělaných peněz. Vyšetřován bude zřejmě na svobodě. V případě uznání viny ho může soud poslat až na deset let do vězení. Kriminalisté rovněž zajistili padělatelovo nádobíčko, které nyní zkoumají experti.