Němeček se 20. února 2010 se stejně starým kamarádem Jaroslavem Nejmanem vydal automobilem na noční tah Jaroměří. "Měl jsem v sobě deset dvanáctek a zřejmě i čtyři velké panáky tvrdého. Cítil jsem se hodně opilý," uvedl u soudu Němeček. Ani opilost mu nezabránila sednout za volant a přesunout se vozem k dalším hospodám. Na světlo světa navíc u soudu vyšla skutečnost, že se Němeček živí jako řidič z povolání.

Hodinu po půlnoci uviděl obžalovaný ze svého vozu dvojici manželů, kteří se hádali, a údajně se vložil vulgárním pokřikováním do jejich sporu. Poškozený si vulgarismy nechtěl nechat líbit. Němeček vystoupil z auta a chtěl o půl hlavy menšího poškozeného kopnout.

Spor považoval za ukončený

"Věnuji se bojovým uměním, nebyl problém na jeho útok rychle zareagovat a knockoutovat ho obloukovým kopem," uvedl u soudu poškozený. Němeček se s krvavým šrámem na hlavě svezl k zemi. "Považoval jsem náš spor za ukončený a ještě se ho zeptal, jestli mu to stálo za to," dodal poškozený, který se poté otočil a odcházel za svou manželkou.

Němečkovi tekla z nosu krev a podle obžaloby nasedl zpátky do auta s úmyslem pomstít se. Zatímco poškozený přecházel most přes Labe po levé krajnici, Němeček se spolu s Nejmanem rozjeli stejným směrem na Josefov.

Túroval jsem auto a nevím pořádně, jak k tomu došlo.Petr Němeček

"Řidič se rozjel a náhle vybočil z pravého pruhu, narazil do něj a pokračoval v jízdě," vypověděl u soudu jeden ze svědků nehody.

Obžalovaný Němeček se bránil, že chtěl muže jen postrašit. "Túroval jsem auto a nevím pořádně, jak k tomu došlo. Neuvědomuji si, že bych do něj narazil. Rozjel jsem se a po pár metrech jsem uslyšel ránu a ubral jsem plyn," tvrdil u soudu Němeček.

Je připraven platit

Poté prý hrozně zazmatkoval, když na něj údajně Nejman zakřičel, ať jede dál, že muže asi zabil. Nejman u soudu však něco takového popřel a tvrdil, že si z incidentu téměř nic kvůli opilosti nepamatuje. Nejman je obžalován za opilství a neposkytnutí první pomoci.

Poškozený musel podstoupit několik operací, protože měl mnohočetné zlomeniny obličejového skeletu. Podle manželky dnes vypadá jinak, stále má bolesti a nemůže se už věnovat aktivně sportu.

Obžalovaní se u soudu omluvili poškozenému i jeho ženě. Němeček dodal, že je připraven zaplatit výlohy na léčení i ušlou mzdu. Němečkovi hrozí pět až deset let, pokud soud překvalifikuje čin na pokus o vraždu, tak dokonce až osmnáct let za mřížemi.