"V případě každé násilné smrti, kterou je i sebevražda oběšením, musí být mrtvý svlečen za účelem prohlídky, zda nemá ještě další zranění," řekl náměstek karlovarského policejního ředitele Vlastimil Mytiska.

Ohledání má vyloučit cizí podíl na úmrtí. "Například to, zda mrtvý nemá oděrky, které by svědčily o tom, že jej někdo násilím držel," upřesnil. Celý postup ohledání se také natáčí na video. "Je potřeba například zdokumentovat polohu škrtidla, strangulační rýhu," řekl Mytiska. To podle něj bylo důvodem, proč policisté nechali mrtvého viset na stromě.

Lidé: je to neúcta k mrtvému

Lidem, kteří se stali bezděčnými svědky policejní práce, se ale jejich přístup příliš nezamlouval. "Je to neúcta k mrtvému. Mohli tam dát alespoň nějakou zástěnu," ozývalo se z hloučku na přihlížejících na rampě spojující Dolní nádraží s nedalekým Chebským mostem.

"Nic takového ale k dispozici nemáme. Případ se bohužel stal na zdaleka viditelném místě, ale ohledání jsme provést museli," obhajoval postup policistů Mytiska.

Podle karlovarské policejní mluvčí Evy Plíhalové byl oběšeným teprve jednadvacetiletý mladík. "Více budeme vědět po pitvě," řekla mluvčí. Dodala, že policii k mrtvému zavolala výpravčí z Dolního nádraží.