Náraz byl silný, čelo vlaku udeřilo do pravého boku auta a naložený vůz se otočil bezmála o 180 stupňů. Dobře ale nedopadl ani motorový vlak, který vezl pětadvacet cestujících. Rotující náklaďák jej strhl z kolejí a drážní vozidlo skončilo nad propustkem, nebezpečně nakloněné na bok.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

“Při nárazu to s cestujícími hodilo na boční stěnu motoráku. Moji známou těla dalších cestujících natlačila na bočnici vozu. Nevydrželo to okno a vypadlo ven i s ní. Naštěstí motorák zůstal na kolejích a nezavalil ji,” řekl jeden z místních, který přispěchal na místo nehody.

“Byla to rána, myslela jsem, že jsem v šoku a neudržím rovnováhu, ale ve skutečnosti jsme zůstali hrozivě naklonění,” vypověděla vlakvedoucí vlaku.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Skvěle reagovala pracovní četa města Velké Pavlovice. Lidé, kteří dělali poblíž i s nakladačem, ihned přejeli na místo a lžící stavebního stroje podepřeli motorák, aby se nepřevrátil. Vypadlým oknem pak spolu s hasiči vyprostili ven další cestující a strojvedoucího. Žena, která vypadla oknem, po ošetření podepsala revers a odešla domů. Záchranáři ošetřili tři cestující, strojvedoucího a řidiče nákladního auta.

Policisté nehodu šetří. Řidič auta ale pravděpodobně přehlédl červená světla zabezpečovacího zařízení přejezdu. Slunce měl řidič cestou k přejezdu v zádech a paprsky dopadaly přímo na červená světla. Po vykolejení vlaku a jeho sesunutí z náspu přejezd přestal svítit.

Vykolejený vlak

Vykolejený vlak

FOTO: Milan Vojtek, Právo

“Podle řidiče auta, které jelo za náklaďákem, ale světla na přejezdu svítila. On je viděl, proč je řidič nákladního auta přehlédl, bude věcí dalšího šetření,” řekl jeden ze zasahujících policistů.

Po dobu zásahu hasičů a záchranářů se provoz na silnici zastavil. Policisté pak uvolnili alespoň jeden jízdní pruh. K odklizení vykolejeného motorového vozu museli železničáři přivolat těžký jeřáb.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

FOTO: Milan Vojtek, Právo