Státní zástupkyně navrhla pro Borise Ingra trest 10 až 14 let vězení. Pozůstalým by měl nahradit škodu ve výši přes milión korun.

Podle obhájce Miroslava Klusáčka není zcela podstatné, zda si Ingr na osudný čin pamatuje, nebo nikoli, jak tvrdí. „Pro obhajobu by bylo lepší, kdyby si skutečně na čin pamatoval,“ uvedl Klusáček, který posléze rozebral jednotlivé body svědeckých výpovědí. Podle něj jsou v nich rozpory. Mimo jiné se snažil zpochybnit závěry soudních znalců především ve vztahu ke zraněním na těle poškozené i obžalovaného.

Někde na internetu Boris četl, že tak se oběť může zadusit vlastními zvratky a nikdo nepozná, že jde o vraždu.bratr zavražděné

„Domnívám se na základě dokazování, posudků a dalších důkazů, že nelze jednoznačně říci, k čemu inkriminovaný večer došlo. Mohlo jít o obranu či další jednání. Nelze říci, že by pan Ingr paní Ingrovou napadl,“ uvedl obhájce a navrhl obžalovaného na základě těchto okolností zprostit viny.

„Děti přišly o matku, bratr o sestru. To jsou věci, které se napravit nedají. Co převažuje, je lítost nad ztrátou milovaného člověka,“ uvedl ve své závěrečné řeči Ingr, který znovu zdůraznil, že neví, co se stalo.

Manžel ji soustavně týral, tvrdí bratr

Před závěrečnými řečmi pokračoval ve středu výslech svědků. Bratr mrtvé ženy Gustav Urbánek ml. popisoval, jak manžel prý ženu bil a vyhrožoval jí.

„Někde na internetu Boris četl, že tak se oběť může zadusit vlastními zvratky a nikdo nepozná, že jde o vraždu,“ uvedl ve výpovědi bratr zavražděné.

Obžalovaný měl svoji ženu mlátit do břicha a údajně jí měl po břichu i skákat, prý také Monyovou týral a vydíral prostřednictvím nejmladšího syna.

Video

Ingr v doprovodu eskorty míří do soudní síně. Zdroj: Miroslav Homola/Právo


Měl rychle jezdit s malým chlapcem v autě

Ženu prý týral i tak, že chlapce vzal do auta, jel s ním rychle, pak vytočil číslo Monyové a dal jí k telefonu strachem plačícího syna.

Podobně popisovala ve své výpovědi dění i matka zavražděné, která rovněž uvedla, že se jí dcera svěřila, že ji Boris bije tak, aby to nebylo vidět. Ingr výpovědi důsledně a věcně komentoval, některé věci uváděl podle jeho slov na pravou míru, jiná tvrzení odmítal zcela, jako například to, že by někdy nejmladšího syna vezl autem opilý.

Za rok se stěhoval asi padesátkrát

Podle nevlastního, nyní již dospělého syna byl původně vztah manželů velmi hezký, ale v poslední době se zhoršoval stále rychlejším tempem. Syn popsal, že otčím matku vydíral opakovaným stěhováním.

„Takto se stěhoval za rok asi padesátkrát,“ uvedl ve výpovědi nevlastní syn obžalovaného. Ten se se svým nevlastním otcem pracoval i v jeho agentuře.

Vydírání prostřednictvím dítěte

„Matka vždycky říkala, že fyzický útok pro ni není tak hrozný jako to, když ji vydírá přes nejmladšího syna,“ uvedl svědek.

Popsal také, že se otčím choval zcela jinak před ním a ve chvíli, kdy se s matkou hádal a netušil, že jej přitom nevlastní syn pozoruje. Mladý muž také popsal vrcholící drama včetně toho, jak se otčím naposledy odstěhoval, jak opakovaně vyhrožoval sebevraždou a také tím, že když s matkou nebude on, tak s ní nebude nikdo. O smrti matky se dozvěděl nejstarší syn spisovatelky od policie.