„Věřím, že svědci potvrdí, že jsem to nezpůsobil,“ hájil se Hrubý.

K dalším bodům obžaloby uvedl, že obrázky a videa s dětskou pornografií byly v jeho mobilním telefonu uložené ještě před tím, než jej zakoupil od známého. Přiznal také, že bral pervitin. Pod vlivem drog se prý toulal po městě a vstupoval do domů, kde na chodbách poslouchal, co se děje za dveřmi bytů.

Nejvíce mne lákalo poslouchat, když lidé v bytě souloží. Mám podivnou zábavu, ale nikdy jsem nic nepodpálil.obžalovaný

Pohyboval se i na místech, kde následně hořelo. Některé požáry podle něj vznikly i v době, kdy byl v práci nebo na školení. „Nejvíce mne lákalo poslouchat, když lidé v bytě souloží. Mám podivnou zábavu, ale nikdy jsem nic nepodpálil,“ prohlásil obžalovaný.

Podle státní zástupkyně Hrubý ohně zapaloval v podlažích, sklepech a v některých případech i na dvou nebo třech místech v domě současně. Používal k tomu papír, který na místě našel, ale i oděvy a obuv, botníky, skříně nebo dveře. Hořelo údajně i v domě, kde bydlí jeho bývalá přítelkyně nebo jeho dealer pervitinu. Často hořelo v blízkosti plynoměrů.

Nepoužitelný protokol

Obhajoba upozornila, že při hlavním líčení nemohou být kvůli formální chybě orgánů činných v trestním řízení použity věci zadržené při domovní prohlídce obžalovaného, což předseda soudního senátu Pavel Pachner potvrdil.

„Protokol je nepoužitelný včetně fotodokumentace a zajištěných věcí. Lze použít jen to, co obviněný vydal dobrovolně,“ řekl soudce. Státní zástupkyně s tím nesouhlasila, jelikož o domovní prohlídce rozhodl soud. Hlavní líčení je naplánováno až do pátku.