Hozený předmět rozbil vnější vypouklou část okna u posledního, pátého vagónu. Díky dvěma silným vrstvám, ze kterých se okna vlaku skládají, nezůstala po útoku ve stěně otevřená díra.

I přesto pasažéři zažili nepříjemné chvilky. „Než se vlak rozjel, bylo vše v pořádku. Jakmile ale nabral plnou rychlost, zmocnily se mě obavy. Zbylá část okna se totiž prohýbala. Bál jsem se, že nápor větru prostě nevydrží a vysype se. Navíc jsem seděl po směru jízdy, a tak kdyby náhodou okno opravdu nevydrželo, sklo by mi mohlo pořezat i obličej,“ řekl Novinkám jeden z cestujících Georg Eckstein.

Okno nakonec vydrželo celou cestu až na pražské Hlavní nádraží, kde vlak svoji jízdu ukončil. "Palubní personál okamžitě nabídl cestujícím možnost přesazení a ihned po útoku kameny prověřil, že vůz je schopen dalšího provozu," uvedl Aleš Ondrůj, ředitel zákaznického servisu RegioJet.

Dopravce nahlásí incident policii

Poté, co vlak absolvoval cestu ze Žiliny zpět do Prahy, bude vagón odstaven, aby sklo mohlo být vyměněno.

„Celou událost nahlásíme na Policii České republiky s tím, že se jedná nejen o nepřípustné poškození našeho majetku, ale současně o činnost, která ohrožuje jak bezpečnost dopravy a cestujících, tak i samotných pachatelů,“ informoval Ondrůj.