Díky uveřejnění videozáznamu s napadením nezletilého chlapce na Novinkách se ozval policistům z rosického obvodního oddělení ředitel základní školy ze Zastávky u Brna. Policisté potvrdili jeho domněnku, že se incident stal v Zastávce u Brna a začali se případem zabývat.

Společně pak tipovali možné účastníky incidentu. V té chvíli se na obvodní oddělení dostavil i se svou matkou čtrnáctiletý chlapec, který svého soka na videozáznamu napadl. Vysvětlil policistům důvody svého jednání i to, koho napadl. Šlo pravděpodobně o třináctiletého žáka ze stejné školy.

"Policisty nyní bude zajímat i verze napadeného a také pátráme po tom, kdo video na internet umístil. Na případu kromě policistů a pedagogů spolupracuje i pracovník Orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ sdělil právu policista Pavel Šváb.

Vzhledem k věku možných pachatelů však policie již nechce další podrobnosti zveřejňovat. Video na server Youtube.com nahrál uživatel Daw3ful, podle něhož měl být útočníkěm 15letý Rom, tato informace se nepotvrdila.