Ladislav Pacovský, který svou žádost zdůvodnil špatným psychickým stavem, stejně jako jeho syn dnes odmítl vypovídat. Předseda trestního senátu Roman Bárta proto pouze přečetl Johnovu výpověď z přípravného řízení.

Po krátké přestávce líčení pokračovalo výslechy svědků. Většina z nich bude vypovídat v utajení stejně jako první ze svědků, který hovořil pod falešným jménem Petr Koutný. Jeho zkreslený hlas zazněl pouze z reproduktoru v soudní síni, sám se nacházel ve zcela jiné místnosti. Jde o řidiče, který jel osudné okamžiky kolem.

Koutný viděl Pacovského staršího, jak z bezprostřední blízkosti třikrát střelil jednoho z mužů do hrudníku, když se ho poškozený snažil odzbrojit. Dále zahlédl dva zraněné ležící muže, kteří se pokoušeli vstát. Každého Pacovský jednou ranou dorazil. Svědek však na místě činu nespatřil jeho syna Johna a ani druhou zbraň. Podle expertíz však byli muži zabiti dvěmi různými střelnými zbraněmi.

Vražda tří mužů jedné rodiny

Trojnásobné vraždě členů jedné rodiny z loňského července, ze kterých jsou obžalovaní, předcházelo bouřlivé manželství Ladislava a Anny Pacovských, kteří i se synem emigrovali v osmdesátých letech do Rakouska. V roce 1992 se vrátili do Litvínovic, kde se naplno projevila Ladislavova násilnická povaha. Napadal nejen svou manželku, která před ním utíkala do bezpečí k ženě bydlící v protějším domě.

Po rozvodu se Pacovského nenávist přenesla právě na další rodinné příslušníky této sousedky. Dlouhodobý spor vyvrcholil loni v létě, kdy Pacovští nejméně devětkrát zasáhli do zad, hrudníku a břicha jejího manžela, syna a zetě její sestry. Dva muži (26, 32) zemřeli na místě, dvaapadesátiletý manžel sousedky při převozu do nemocnice. Oba Pacovské na útěku zatkla zásahová jednotka o dva dny později v zahradní restauraci v Praze. Od té doby jsou ve vazbě.