Vlak jel do Jilemnice od Hrabačova, strojvedoucí nestačil zastavit a muže přejel u jilemnického železničního přejezdu těsně před tři čtvrtě na devět ráno. Muž ale naštěstí utrpěl jen tržné rány na noze a na ruce a po ošetření v jilemnické nemocnici byl propuštěn do domácího ošetřování. Měl vlastně štěstí, kdyby si lehl mezi koleje jinak, mohlo to dopadnout daleko hůř," líčil Právu policista z obvodního oddělení v Jilemnici. Okrskáři ještě nemohli spáče řádně vyslechnout a čekají až z něho alkohol vyprchá. Je ale zřejmé, že se muž vracel ze sobotní zábavy, protože nedaleko kolejí policisté našli v křoví ještě jeho spícího kamaráda.

Lidé často usínají na kolejích

Podle Jindřicha Berounského z odboru regionálních vztahů Českých drah jsou podobné nehody v Libereckém kraji poměrně časté. "Třeba na nádraží v Jablonci nad Nisou se to stává poměrně často. Tam si dokonce stále titíž lidé stelou na kolejišti přímo ve stanici. Vlak ale naštěstí ještě nikdy žádného nepřejel. Jednou jsem si dokonce podobného spáče nafotil,," řekl Právu Berounský. Podle něj ale takoví lidé až příliš podceňují riziko. "Rozjetý vlak není možné v takovém případě prakticky zastavit, protože má příliš dlouhou brzdnou dráhu. Tragédie je v takovém případě velice blízko," upozornil Berounský.

Naposledy se na Liberecku podobná nehoda stala před 14 dny. Muž si tehdy ustlal na kolejišti u Bílého Kostela u Chrastavy a hlavu si dokonce dal na jednu kolejnici jako na polštář. Strojvedoucí tehdy stačil zastavit pouhých 20 centimetrů od mužova krku.