Rybáře, který byl přinejmenším deset minut pod vodou, je mimo nebezpečí ohrožení života.  "Jeho stav se dodneška výrazně zlepšil, je už mimo nebezpečí života," řekl dnes ČTK ošetřující lékař Bohumil Bakalář. Muž byl podle něj dnes odpojen z dýchacího přístroje a dýchá sám. Není již udržován v umělém spánku a komunikuje s okolím."

Mluvčí Záchranné zdravotnické služby Marek Uhlíř přitom pro Novinky hned po zásahu uvedl: "Pro příletu vrtulníku byl muž (1948) v kómatu, resuscitovali jsme ho ze stavu klinické smrti a napojili na přístroje. Vrtulníkem jsme ho převezli do Vinohradské nemocnice. Jeho stav je velmi vážný, podchlazení však zvyšuje naději na záchranu." Muž je udržován v umělém spánku, není jasné, nakolik je otokem postižený mozek poškozen nedostatkem kyslíku.

Mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan pro Novinky uvedl: "Chytali ryby z děr a prolomil se pod nimi led. Dva se dostali pod led. Jednoho ostatní rybáři vytáhli hned, dalšího později, ale ještě před příjezdem záchranky. Na místo přijeli hasiči ze Zruče nad Sázavou, kteří poskytli základní ošetření. Jeden byl převezen do nemocnice v okrese, dalšího ve vážnějším stavu  musel převézt vrtulník Záchranné služby do Prahy."

Led na rybníku přitom byl relativně slabý, měl jen 8 centimetrů.

Podle neověřených zpráv jde o pracovníky ruského velvyslanectví, což však zatím nikdo nepotvrdil.