Dvojice bratrů měla i komplice, který je k některým hernám vozil. „Série loupeží začala v Ostravě-Porubě 17. listopadu, hned o den později pachatelé stejným způsobem postupovali v herně v Ostravě-Hrabůvce,“ uvedl kriminalista Radim Bena. Na svědomí má trojice celkem desítku loupežných přepadení.

Během minulého týdne policejní potápěči v souvislosti se sérií loupeží vyráželi do terénu hned dvakrát. Úspěšní ale byli jen jednou. V rybníku nedaleko dálnice D1 v Polance nad Odrou našli odhozenou číšnickou peněženku. Bratři ji tam údajně odhodili, když z ní vytáhli všechny peníze po jednom z přepadení. O několik dnů později se policejní potápěči do ledové vody vnořili znovu. Tentokrát prohledávali tok řeky Odry, kde prý skončily zbraně pachatelů.

Policejní potápěč ukazuje nalezenou peněženku.

Policejní potápěč ukazuje nalezenou peněženku.

FOTO: Policie ČR

Kromě potápěčů dvojice lupičů zaměstnala i řadu dalších policistů. Dopadeni byli pachatelé díky informacím, které policie získala od svých informátorů. V cele skončili i přesto, že si v závěru své série počínali velmi opatrně. Když si v tisku přečetli výzvu policie, která hledala svědky, stáhli se a zbavili se všeho podezřelého, co je s loupežemi mohlo spojovat. Kriminalistům navíc práci zkomplikovali už předtím.

Po čtvrté loupeži totiž policisté připravili opatření a hlídali většinu vytipovaných heren v Ostravě. Lupiči je ale převezli a přepadli hernu v Hlučíně na Opavsku. Kromě loupeží mají údajně na svědomí i obchod s narkotiky. Podíleli se údajně na výrobě a prodeji pervitinu.