Zatímco ještě před sedmou hodinou ráno byl dálniční úsek mezi padesátým kilometrem a Prahou suchý a bez problémů průjezdný, po sedmé ráno se situace rychle změnila. Silná sněhová vánice způsobila tzv. bílou tmu a dálnice se rychle ocitla pod sněhem. To způsobilo několik nehod.

Před osmou hodinou se stala nehoda na třicátém kilometru směrem na Prahu, kde v levém jízdním pruhu narazilo do svodidel osobní auto. Rychlý pruh byl proto uzavřen.

Na 26. kilometru byl provoz omezen kvůli nehodě kamiónu, který se kolem páté hodiny ráno převrátil do příkopu ve směru na Prahu. Samotný kamión dálnici neblokuje, ale těžká technika odstraňující nehodu blokuje odstavný a částečně pravý jízdní pruh.

Situace na 33. kilometru kolem osmé hodiny ráno

Situace na 33. kilometru kolem osmé hodiny ráno

FOTO: Dálniční kamerový systém

Technici se nyní snaží odčerpat naftu z proražené nádrže vozu. Nehoda se obešla bez zranění, přestože kabina tahače skončila částečně na střeše.

Na východě mohou silnice klouzat

Srážky deště se sněhem znesnadňují dopravu i v dalších krajích. Oblačnost se postupně přesouvá dále na východ. Zejména ve vyšších polohách Libereckého kraje znovu sněží. Na silnicích v Královéhradeckém kraji hrozí stejně jako na Pardubicku ledovka.  [celá zpráva]

V dalších regionech se musí řidiči připravit na zbytky rozbředlého sněhu, které zůstávají zejména na komunikacích nižších tříd.