Loupež se stala loni 14. února kolem 14:30. Podle obžaloby Filip maskovaný v černé kukle vstoupil do banky, kde měl donutit namířenou plynovou pistolí dvě zaměstnankyně banky, aby s ním šly do pokladní místnosti a tam mu vydaly peníze.

Celkem přes 667 tisíc korun a téměř 8900 euro. Pak odešel, ženám ještě měl sdělit, že pokud některou zahlédne u okna, bude střílet. Jedna ze svědkyň auto zahlédla a popsala i část jeho registrační značky, což dopomohlo k dopadení pachatele.

Filip u soudu tvrdil, že peníze i pistoli nalezl v igelitové tašce, která vylétla z protijedoucího auta.

Nevalná finanční situace

„Zastavil jsem a šel jsem se podívat, co to je. V igelitové tašce byly peníze, tak jsem to vzal a jel domů,“ řekl u soudu. Podle soudu je ale taková obhajoba nelogická, případný jiný pachatel neměl důvod, aby peníze z auta vyhazoval, když ho nikdo nepronásledoval. Navíc tvrdil, že v igelitové tašce byla s penězi i zbraň s pouzdrem, podle soudu by se tam ale nevešla.

Za vším mohla být pravděpodobně Filipova špatná finanční situace, měl řadu půjček a úvěrů, podle obžaloby dlužil téměř půl milionu korun a nebyl schopen všechny dluhy hradit. „Moje situace nebyla valná,“ komentoval to Filip, kterého uháněly banky a společnosti, u kterých měl úvěr. Sliboval jim, že zaplatí. To po loupeži také činil, některé dluhy splatil a ukládal si desítky tisíc na své účty.

Banka v Krupce byla loni na jaře přepadena třikrát. Z březnového a dubnového přepadení byl obviněn 36letý policista, který měl přepadnout ještě dvakrát banku v Oseku. Při loupeži měl použít služební pistoli, jeho případ se ale k soudu zatím nedostal. Rozsudek ve Filipově případě by mohl padnout už ve čtvrtek.