Po příchodu do banky měl Filip donutit namířenou plynovou pistolí dvě zaměstnankyně banky, aby s ním šly do pokladní místnosti a tam mu vydaly peníze. Pak odešel, ženám ještě měl sdělit, že pokud některou zahlédne u okna, bude střílet. Jedna z úřednic auto z okna zahlédla a popsala i část jeho registrační značky.

Filip u soudu stejně jako v přípravném líčení tvrdil, že peníze i pistoli nalezl v igelitové tašce, která vylétla z protijedoucího auta. Odvezl si ji domů, tam peníze rozdělil a část schoval v příruční pokladně u své matky a část nosil u sebe v batohu. Nepamatoval si ale, ani jakou barvu mělo auto, ze kterého byly peníze vyhozeny, ani jakou barvu měla igelitová taška.

Státní zástupkyni nedokázal ani věrohodně vysvětlit, proč jel z Teplic do Krupky jinou cestou než obvykle a proč od doby přepadení už nenavštěvoval pobočku banky v Krupce, ale chodil do pobočky do Teplic.

Banka v Krupce byla loni na jaře přepadena třikrát. Z březnového a dubnového přepadení byl obviněn 36letý policista, který měl přepadnout ještě dvakrát banku v Oseku. Při loupeži měl použít služební pistoli, jeho případ se ale k soudu zatím nedostal. Rozsudek ve Filipově případě by mohl padnout už ve čtvrtek.