Bez problémů je dopravní situace až po 50. kilometr ve směru na Brno. "Vozovka je po chemickém posypu. Dálnice je volně průjezdná v obou směrech," sdělil Novinkám před 21. hodinou operační důstojník dálniční policie v Mirošovicích.

Potíže prozatím na řidiče stále čekají v úseku 104. a 125. kilometr ve směru na Brno. "Je zde kolona vozidel, která se pomalu rozjíždí," informoval operační ve Velkém Beranově. "Na silnici je místy sníh," uvedl dále s tím, aby si řidiči dali pozor a věnovali řízení zvýšenou pozornost.

Husté sněžení a nepřizpůsobení jízdy podmínkám na silnici byly pravděpodobně nejčastější příčinou všech dopravních nehod, které dálnici v obou směrech zneprůjezdnily. Oba jízdní pruhy například zablokoval převrácený kamión na 130. kilometru ve směru na Brno. Mezi 119. a 130. kilometrem se poté srazilo několik osobních automobilů a další kamióny. Také okresní silnice, po kterých se řidiči obvykle vydávají při haváriích na dálnici, jsou i v těchto chvílích sjízdné s maximální obezřetností. Neprůjezdné byly kolem 18. hodiny silnice v okolí dálnice na Ždársku.

Ve sněhové bouři se na Pelhřimovsku srazily po 17. hodině dva kamióny. Podle ÚAMK se nehoda stala na 90. km ve směru na Brno. Dálnice byla v tomto úseku neprůjezdná a vozovka od 87. km silně namrzlá. Další nehodu kamiónu hlásil ÚAMK na 135. kilometru ve směru na Prahu o několik minut později.

Problémy v Ústí nad Labem

Prudký pokles teploty a husté sněžení zkomplikovalo dopravu v Ústí nad Labem. Kamióny na necelou hodinu zablokovaly stoupání v ulici Důlce. Jízdu na kluzkých silnicích ve městě nezvládlo několik řidičů. Městská hromadná doprava jezdí se zpožděním v řádu desítek minut. "Trolejbusy do některých částí města vůbec nevyjedou," řekl ČTK mluvčí ústeckého dopravního podniku Jiří Zdvořáček.

Teploty na území Ústeckého kraje se ještě kolem poledne pohybovaly okolo plus tří stupňů Celsia, po 18:00 klesly na jeden až čtyři stupně pod nulou, přes noc se mají dostat až na minus devět stupňů Celsia. "Všechny vozy jsou v terénu," řekl ČTK dispečer krajské správy a údržby silnic Jan Mašek.