K požáru v ulici 5. května vyjelo 13 hasičských jednotek. "Hasiči na místě zjistili, že hoří ve stoupačkách bytových jader od šestého patra ke střeše osmipatrového domu. Na střeše hořela lepenková krytina," vysvětlil Marvan.

Hasiči nejprve evakuovali asi 30 lidí ze vchodu, ve kterém hořelo, později museli své byty opustit i obyvatelé dalších dvou vedlejších vchodů. Celkem muselo odejít přes 90 lidí. "Ve spolupráci s Městskou policií jim obec poskytla náhradní ubytování," dodal mluvčí.

V současné době se podle mluvčího města Luboše Mizuna nájemníci vchodu, který požárem zasažen nebyl, vracejí zpět do svých domovů. Obyvatelé vchodu, kde začalo hořet, zatím musí zůstat mimo své domovy. "Jednáme o volných kapacitách s městským ústavem sociálních služeb, který zřizuje město, ale i s dalšími subjekty. Chomutovský hotel Partyzán ubytuje jednu rodinu na týden, obrátíme se na další ubytovací zařízení, například místní hotel Kavalír. Předpokládáme, že většina evakuovaných lidí najde útočiště u příbuzných," řekl starosta města Radek Štejnar.

Příčina požáru se zjišťuje. Podle Deníku místní spekulují o tom, že příčinou požáru mohly být problémy s elektřinou. "Je to tak dva dny, kdy nám na několik hodin vypadl proud. Někdo se na to měl přijet podívat, ale nevím, jak to dopadlo," řekla Deníku jedna z nájemnic.