Oba muži se podle verdiktu soudu dopustili pohlavního zneužívání, soulože mezi příbuznými a ohrožování výchovy mládeže.

Případ má navíc ještě trpkou pachuť náboženského sektářství, neboť nad vším trůnila žena Jindřicha P. Marcela, která zneužívané dceři tvrdila, že tak je to správné v jedné z náboženských společností. Od soudu odešla s 1,5ročním trestem vězení za ohrožování výchovy mládeže.

Orgie se ve společném obydlí děly v letech 2008 a 2009. Tehdy dvanácti a čtrnáctileté dívky musely snášet nejen osahávání, ale i soulož od svých nejbližších příbuzných. Vše prasklo až poté, co se matka dívky zneužívané svým dědou o všem dozvěděla a s dcerou to oznámily na sociálce.

Dívky si to vymyslely, tvrdí odsouzení

„Všechno vyšetřování je vedeno jen na základě domnělého stavu, klientova vnučka si vymyslela, že ji pohlavně zneužíval. Navíc byla navedena, bylo by zapotřebí provézt revizi všech znaleckých posudků a navrhujeme i detektor lži pro obě poškozené,“ prohlásil obhájce Antonína A.

Antonín A. tvrdil, že vše je vymyšlené.

Antonín A. tvrdil, že vše je vymyšlené.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Muž sám se bránil tím, že vnučka u něj ani v inkriminovanou dobu nepobývala.

„Tohle už si jednou dcera vymyslela, chtěla být důležitá, nic takového se nikdy nestalo,“ přizvukoval Jindřich P.

Podle státního zástupce ale věrohodnost výpovědí poškozených dívek potvrdili jak znalci, tak i další svědci. Senát v čele s Marií Večeřovou nakonec smetl námitky obhajoby ze stolu. „Soud pečlivě zhodnotil důkazy a dopodrobna se zabýval výpověďmi poškozených, které obžalovaní napadali pro jejich nevěrohodnost. Tresty nejsou ani nepřiměřeně nízké, mužům hrozilo až 8 a 10 let vězení,“ prohlásila Večeřová.