„Dosud neznámý pachatel se tehdy vloupal do vozidla Škoda Superb a dvou Škod Octavia. Odcizil z nich vestavěné navigační systémy. Ze Superbu odcizil také laserový dálkový měřič, značkovou peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami a 10 CD nosičů,“ řekla Právu policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Odcizené platební karty použil na čerpacích stanicích při jízdě směrem na Brno, kde byl zachycen kamerovým systémem. Policisté tak pomocí něj zjistili poznatky k pravděpodobným pachatelům této krádeže. Jde o muže a ženu.

„Pohybovali se vozidlem značky Alfa Romeo 147 na trase Olomouc - Prostějov - Pustiměř - Brno Zvonařka - Brno Lesná,“ uvedla mluvčí.

Policie hledá podle ní občany, kteří znají totožnost osob na zveřejněných fotografiích, aby se obrátili na Policii České republiky.

„Se svými informacemi se mohou přihlásit na telefon 974 767 663 nebo na linku 158. Také se mohou osobně dostavit na obvodní oddělení Policie ČR na Heyrovského ulici v Olomouci,“ konstatovala Štrbáková.

Pachatelé podle ní způsobili škodu kolem 200 tisíc korun. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.