Předjíždění na plné čáře a nedodržování rychlostních předpisů, to je denní realita, s níž se na silnici musí řidiči potýkat. Právě na neukázněné řidiče si v těchto dnech posvítili blanenští policisté, kteří si na pomoc přizvali i vrtulník.

„Ani plná čára v místech, která jsou nebezpečná, ať už kvůli nepřehledným horizontům nebo zatáčkám, neodradí mnohé řidiče od toho, aby při jízdě riskovali a na těchto místech předjížděli. Díky vrtulníku se podařilo zadokumentovat deset řidičů předjíždějících na plné čáře. Policisté uložili blokové pokuty ve výši téměř deseti tisíc korun. Dalších devět řidičů pak vyjelo na silnici, aniž by použili bezpečnostní pásy, nebo za jízdy telefonovali,“ prohlásila policejní mluvčí Iva Šebková. Policisté při akci odhalili i několik aut ve špatném technickém stavu.

Na riskantní předjíždění doplatil na této trase nedávno motorkář, který ujížděl před policejní hlídkou, předjížděl na plné čáře na horizontu a vjel přímo pod kola kamiónu. Následující střet neměl šanci přežít. [celá zpráva]