„Skočil na mě a křičel něco ve smyslu, že mě musí zabít, abych ho neprozradila,“ vypovídala osmašedesátiletá žena, která při útoku přišla o oko, měla zlomenou čelist a byla pořezaná na hlavě, krku i hrudi. Přesto dokázala téměř o půl hlavy menšího agresora vytáhnout ze svého domu a přes dvorek ho za vlasy dotáhla na ulici, kde se jí vysmekl a utekl.

Lukáč se sice k útoku přiznal, ale stále tvrdil, že vraždit nechtěl. „Prohrál jsem všechny peníze na automatech, neměl jsem na nájem,“ vysvětlil, proč přišel krást. Vybavil se na to ale kuklou, dvěma noži, posilnil se alkoholem a neověřil si ani, zda žena už spí.

Jeho obhájce, který žádal překvalifikování činu na méně závažný, se proti rozsudku odvolal. Podle soudkyně ale nebyly pochybnosti o tom, že se jednalo o pokus o vraždu.

„A to i vzhledem k intenzitě a razanci útoku. Vražda nebyla dokonaná jen díky aktivní obraně poškozené, útočník směřoval na hlavu, krk a jen těsně minul důležité tepny,“ odůvodňovala rozhodnutí soudkyně, podle níž měl útočník navíc možnost z domu utéci, aniž by ženu napadl.