Dvaatřicetiletý Mikulecký se jako fanoušek fotbalové pražské Slavie vydal do Teplic sledovat ligový zápas svého klubu. Při návratu domů měl podle obžaloby na teplickém vlakovém nádraží vystoupit z davu slávistických fanoušků a ze dveří kopnout nohou do obličeje policistu z pořádkové jednotky.

Obžalovaný od začátku tvrdil, že policistu nenapadl. Vypověděl, že z okna vagónu viděl, jak se policisté přetlačovali o dveře vagónu s jinými fanoušky Slavie, a najednou z vagónu směrem k policistům vylétla noha a udeřila policistu do obličeje. Policisté poté podle něj nastříkali do vagónu slzný plyn, fanoušci se s nimi začali prát a z vagónu vyskakovat. Když také vystoupil, zadrželi ho u nádražní budovy policisté.

Podle napadeného policisty se ale incident odehrál jinak. Fanoušci Slavie prý opakovaně neposlechli výzev policie, a tak došlo k výtržnostem. Když opouštěl vagón a byl na posledním schodu, tak ho obžalovaný kopl do obličeje. Muže si prý velice dobře zapamatoval a později ho se stoprocentní jistotou označil za útočníka.

Soudce Čapka však nepřesvědčil. „Policie špatně vyhodnotila videozáznam ze zásahu. Na něm je zřetelné, že policista dostal do obličeje loktem a ne nohou. Útočníkem navíc nebyl obžalovaný, ale jiný muž,“ zdůvodnil Čapek Právu svůj verdikt. „Chování fanoušků, jak je zaznamenáno, je sice zavrženíhodné, ale soud není o sympatiích,“ dodal na vysvětlenou. Státní zástupce se proti jeho rozhodnutí na místě odvolal.