Po prvním ošetření na místě byli zranění k dalšímu vyšetření převezeni do pražských nemocnic, mimo jiné do nemocnice Na Františku a Na Bulovce.

"Viděla jsem tramvaj přes sklo a najednou rána, všechno začalo lítat a najeli jsme do ní. Já jsem spadla a uhodila se," řekla jedna z cestujících autobusu, který vyjel z pražského autobusového nádraží na Florenci v 17:20. Mladík, který vyvázl bez zranění, podotkl, že po nárazu pomáhal na nohy ostatním cestujícím. Autobus byl téměř plně obsazený.

Nehoda se stala na křižovatce ulic Sokolovská a Ke Štvanici. Na místě zasahovali policisté, hasiči a zdravotníci. Scénu havárie osvětlovalo modré blikání výstražných majáků jejich vozů. Bílý autobus s vyraženými okny v přední části byl bokem naražen na sloup pouličního osvětlení, první vůz tramvaje po srážce skončil napříč přes koleje v obou směrech. Po odjezdu sanitních vozů začali pracovníci pražského dopravního podniku tramvaj vyprošťovat pomocí těžké techniky. Doprava v Sokolovské ulici je zablokována.

Mluvčí pražských hasičů Václav Hladík ČTK řekl, že z autobusu začala vytékat nafta, kterou musí hasiči odstranit.