Tah byl neprůjezdný směrem na Ostravu do deseti hodin dopoledne. Nehoda se stala těsně před ranním rozedněním, jen několik desítek metrů od odbočky na Staříč.

„Nejprve se srazila tři osobní auta. Řidička dalšího osobního vozu, který jel za nimi, dostala na náledí smyk a havarovala také. Následně narazil autobus do tohoto vozu,“ řekl mluvčí frýdeckomístecké policie Vlastimil Starzyk.

Na zledovatělé silnici se srazila tři auta a autobus.

Na zledovatělé silnici se srazila tři auta a autobus.

FOTO: Anna Bortlíčková, Právo

„Řidička po nehodě skončila v bezvědomí, policisté jí na místě poskytovali první pomoc do příjezdu záchranné služby,“ dodal mluvčí. Pro pacientku přiletěl vrtulník z Ostravy.

Mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že osmadvacetiletá žena utrpěla zranění hlavy, hrudníku a břicha a už v době zásahu záchranné služby byla v bezprostředním ohrožení života.

"Pacientka se nalézala v bezvědomí, posádka musela zajistit její dýchací cesty a připojit ji k umělé plicní ventilaci," uvedl Humpl s tím, že stav ženy se dále zhoršoval a lékaři ji museli oživovat.

Žena nedokázala auto ubrzdit. Je vážně zraněna.

Žena nedokázala auto ubrzdit. Je vážně zraněna.

FOTO: Anna Bortlíčková, Právo

Na urgentním příjmu nemocnice byla v kritickém stavu a selhávaly jí základní životní funkce. Svým zraněním nakonec podlehla.

U Hroznětína narazilo auto do stromu

U Hroznětína na Karlovarsku havaroval ve středu ráno osobní automobil se dvěma lidmi. Auto na silnici druhé třídy mezi Odeří a Děpoltovicemi narazilo do stromu. Jedna osoba nehodu nepřežila, vážným zraněním podlehla na místě. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Posádku vozu museli ze zdemolované kabiny vyprostit hasiči, jednomu člověku ale už nedokázali pomoci. Druhý člen posádky utrpěl zranění. Silnici policie do vyšetření příčin nehody uzavřela. Zatím není jasné, zda vozidlo vyjelo z cesty například kvůli námraze.