Policisté si podezřelého auta všimli po 15. hodině v Čábelecké ulici v Praze 6. Ověřením poznávací značky následně zjistili, že vůz je evidovaný jako kradený, proto se rozhodli zakročit.

"Muži zákona zablokovali onomu řidiči cestu svým služebním vozidlem a vyzvali řidiče, aby vystoupil," uvedla pražská policejní mluvčí Iva Knolová. Mladík neuposlechl. Naopak na policisty najel, jen taktak stačili uskočit, a plnou silou vrazil do jejich auta.

"Zdemolovaný vůz vytlačil na kraj vozovky a tím se mu uvolnila úniková cesta. Policisté začali po renaultu střílet, přesto se jim nepodařilo mladíka zastavit. Odcizený vůz krátce nato našli opuštěný nedaleko místa činu. Mladík mezitím utekl," řekla dál mluvčí.

Hledaný má problémy s drogami

Vyšetřovatelům se již podařilo řidiče identifikovat a vyhlásili proto pátrání po třiadvacetiletém Radkovi Turkovi z Prahy 6. Jedná se o osobu, která má problémy se závislostí na drogách a byla již v minulosti několikrát trestaná pro majetkovou trestnou činnost. Případní svědci mohou volat na telefonní číslo 974851101 nebo linku 158.