"Jmenoval se Čiko a byl miláčkem celé rodiny. Ztratil se ve středu kolem páté hodiny, když vyběhl z domu pootevřenými dveřmi Hledali jsme ho celou noc a najezdili přitom sto kilometrů. Druhý den ráno nám volala sousedka, že našla Čika ležet u plotu její zahrady. Když jsem ho zvedla, krvácel z konečníku a na levém boku měl patrné zranění. Protože tělíčko bylo teplé, myslela jsem si, že ještě žije, a odvezla ho k veterináři. Ten konstatoval, že pes už je mrtvý a že byl zastřelen brokovou zbraní," řekla majitelka psa Marcela Honzíková.

Majitelka motiv netuší

Podle ní zemřel Čiko úplně zbytečně. "To je gaučový pes chovaný doma v posteli, který by nikomu neublížil. Nemůže ani honit slepice sousedům, protože po padesáti metrech svižnějšího běhu by dostal infarkt. Proto si nedokážu vysvětlit, komu tak vadil, že ho musel zastřelil," dodala Honzíková.

Podle zástupce klatovského policejního ředitele Karla Fořta šetří policisté případ jako podezření z trestného činu poškozování cizí věci. "Majitelka psa odhadla jeho cenu na 12 tisíc korun. Problém bude prokázat, z jaké zbraně pachatel na psa střílel," upřesnil Fořt.