Osudný večer se na ubytovně v Kyjově mohutně popíjel alkohol. Opilý Karalo tam napadl svého spolubydlícího, který mu měl dlužit dvě stě korun.

„Nejprve ho na pokoji povalil a bil rukama. Pak jej ve společné kuchyňce, kdy napadený seděl na židli a sliboval, že peníze vrátí, udeřil zezadu do hlavy skleněným popelníkem,“ prohlásil soudce Michael Vrtek.

Svého bitého kamaráda se ale zastal další muž. „Vyhodil jsem Karala z ubytovny a řekl jsem mu, ať se vrátí, až vystřízliví. On za chvíli došel, tak jsem mu mezi dveřmi dal pěstí do nosu. Pak odešel, ale vrátil se s nožem a jednu mi píchnul. Já jsem před ním utekl do svého pokoje, on ale prokopl dveře, zase mě čárnul a já jsem pak utekl do sousední budovy,“ svérázně popsal celou situaci pobodaný muž, který byl v době útoku také notně pod parou.

Hrozilo mu 20 let

„Všechno popírám, nic z toho není pravda, hodili to na mě, já jsem to neudělal,“ bránil se u soudu Karalo. „Není to zločin, ale fraška, můj klient je sám obětí, byl napaden ranou do nosu, navíc mu ve vězení zjistili závažnou chorobu,“ přisadil si Karalův advokát.

„U obou poškozených hrozilo vzhledem k útoku vážnější zranění, obžalovaný mířil na hrudník a břicho, navíc zákeřně na svou oběť počkal,“ kontrovala státní zástupkyně. Karalovi původně hrozilo až 20 let, soud ale jeho útok zařadil do mírnější trestní sazby.