Právu to potvrdil šéf protikorupční policie Tomáš Martinec, stejně jako policejní prezident.

Ten ve středu vyznamenal celý tým detektivů, kteří se na odhalení dvou zkorumpovaných litoměřických soudců podíleli, a kterému právě Vincenz šéfoval.

„Jsem rád, že takto zkušený detektiv u policie zůstává,“ komentoval to Lessy. Ten se v uplynulých týdnech podobně jako ministr vnitra Jan Kubice snažil k setrvání ve službě neúspěšně přemluvit i další odcházející detektivy včetně Vincenzova přímého nadřízeného a náměstka protikorupčního útvaru Jiřího Veselého.

V souvislosti s jeho ohlášeným odchodem ke konci listopadu se přitom spekuluje o tom, že by měl od příštího měsíce nastoupit na úřad vlády. Sám Veselý se k tomu v úterý nechtěl vyjadřovat.

Vincenz měl podle dřívějších informací zamířit do ústecké energetické společnosti Centropol Energy, kde měl mít na starosti boj proti hackerům.

Kromě Veselého z protikorupčního útvaru odchází např. i elitní detektiv František Zahálka, který měl na starosti všechny velké armádní korupční kauzy a nyní má nastoupit jako poradce ministra Kubiceho. Útvar opouští i Petr Krömer nebo Zdeněk Ondráček, kteří vyšetřovali třeba nákup vozů Tatra pro tuzemskou armádu a kauzu Opencard.

Odchody zkušených policistů z protikorupčního útvaru kritizoval i premiér Petr Nečas (ODS).