Násilnosti pravidelně probíhaly poté, co se Bauer opil a začal být agresivní. Jeho manželka i matka tyto stavy dlouho tiše trpěly. Ovšem pak byla situace stále horší a horší. „Obě ženy bil pěstmi, kopal, urážel. Často před ním se strachem utíkaly z domu,“ uvádí se v obžalobě, na základě které už před tím osmkrát soudně trestaného muže poslal soud do vězení, tentokrát na čtyři roky.

Útoky opilého násilníka vyvrcholily, když družku ztloukl tak, že narazila hlavou o zeď a rozbila si nos i lebku. Se strachem pak utekla i s matkou agresora, kterou rovněž bil, do sklepa, kde je po posledním incidentu zachránila policie.

Proti rozsudku se obžalovaný muž odvolal. Argumentoval zaujatostí družky, do které prý nechtěně strčil, a ta si pádem způsobila zranění sama.

Odvolací soud mu neuvěřil a čtyřletý trest, který je na spodní polovině možné sazby, potvrdil. Násilníkovi přitížilo i to, že v době, kdy čin spáchal, byl už v podmínce za neplacení alimentů na své dvě nezletilé děti. To zdůvodňoval tak, že sám jako nezaměstnaný peníze neměl.