Na svou bývalou přítelkyni si podle obžaloby Hejhal počkal loni na konci září, vylákal ji na skryté místo a poté ji začal škrtit a dvakrát ji bodl nožem do krku a do zad. Dívku zřejmě zachránil příchod ženy, která zaslechla její volání o pomoc.

Podle obžaloby mladík věděl, kudy 18letá dívka chodí do školy, a po setkání ji vylákal pod záminkou předání neupřesněné věci pro její spolužačky na nedalekou mýtinu. Tam ji prý se slovy „Chcípni, děvko!“ napadl a začal rdousit.

Oba se pak prali, mladík jí zakrýval ústa a pokračoval ve rdoušení. Následně ji bodl nožem. Na krku jí udělal ránu a další centimetr hlubokou na zádech. Po příchodu svědkyně utekl, umyl se v potoce a nůž zahrabal pod listí.

Hejhal při své výpovědi na jaře u soudu popřel, že by chtěl bývalou přítelkyni zabít. Rozešli se prý asi měsíc před tím, než k incidentu došlo. Na mýtině se prý začali prát a on údajně upadl a uhodil se do hlavy. Pak si prý chvíli nic nepamatoval a nemohl si vybavit, jak ke zranění na krku dívka přišla.

Obžalovaný 20letý Jakub Hejhal

Jakub Hejhal

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

„Nůž jsem nosil u sebe jen někdy na obranu před feťákama,“ řekl tehdy u soudu Hejhal. Poškozená dívka vypověděla, že se s Hejhalem rozešla po rok a tři čtvrtě trvající známosti, protože jí prý sprostě nadával a bil ji. Nůž prý při útoku neviděla.

„Cítila jsem, jak mě něco štíplo, ale ještě jsem nevěděla, co to bylo,“ řekla u soudu. Po útoku odešla ke kamarádce, následně k lékaři a poté vše oznámila na policii.

Dívka se už nedostavila k Vrchnímu soudu a nyní už dvakrát nedorazila do Ústí. Soud se bude případem zabývat znovu 16. prosince.