Nehoda se stala po páté hodině na silnici I/16. V zúženém úseku mezi protihlukovými bariérami dostalo smyk vozidlo České pošty. Když zastavilo, narazilo do něj auto vojenské posádky ze Žatce, jehož řidič odstavený vůz v husté mlze neviděl. Do nich poté najel kamión, který se po srážce zlomil do písmene L.

Jedna z mnoha nehod v místě.

Jedna z mnoha nehod v místě.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Následně do havarovaných vozidel narazilo ještě další nákladní auto, jehož řidič se těžce zranil a zůstal ve voze zaklíněn. Hasiči ho museli vystříhat. S těžce poraněnýma nohama byl převezen do nemocnice ve Slaném.

Místo ranní nehody u Velvar.

Místo ranní nehody u Velvar.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Kvůli nehodě se na obě strany vytvořily desetikilometrové kolony. Policisté přes Velvary odkláněli osobní automobily. Nákladní auta měla průjezd obcí zakázaný, a tak se na uzavřené silnici tvořily kolony kamiónů.

Lidé hovoří u kolony zablokovaných aut.

Lidé hovoří u kolony zablokovaných aut.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

Kromě Velvar byly problémy také v nedaleké obci Uhy a ztížená doprava byla až v Kralupech nad Vltavou. Nehoda způsobila velké komplikace i na okolních cestách, které se rychle zaplnily automobily. Na místě sněžilo a silnice jsou namrzlé. Řada řidičů v koloně má letní pneumatiky, což pohyb po silnicích ještě ztěžuje.

Podle serveru dopravniinfo.cz zajišťují hasiči služby řidičům, kteří nemohou kvůli nehodě pokračovat v jízdě; poskytují jim pohonné hmoty, deky a nápoje. Podle informací z místa se ale k většině řidičů tato pomoc nedostala.

Jeden z havarovaných kamiónů.

Jeden z havarovaných kamiónů.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

"Příčiny nehody jsou předmětem vyšetřování," uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.