„Místostarosta je také radní pro školství. Člověk, který chodí na procházku se psem po městě ozbrojen pistolí, není ideální vzor a už vůbec není dobré, aby pistoli na někoho vytahoval,“ odůvodnil snahu o odvolání opoziční zastupitel Jiří Sochor (ODS). Spolu s místostarostou Zajícem chce opozice odvolat i starostu Jiřího Bartoše (nez.).

„O incidentu věděl a nijak to neřešil, měl o tom mluvit před zastupiteli,“ vysvětlil Sochor.
Policie potvrdila, že místostarosta byl obviněn z nebezpečného vyhrožování a hrozí mu vězení. „Ověřujeme oznámení incidentu, při němž došlo k neshodě mezi dvěma muži při venčení psů a jeden z nich vytáhl na druhého zbraň. Ta byla legálně držená. Za tento čin hrozí roční vězení,“ řekla mluvčí policie pro Prahu-venkov Štěpánka Zatloukalová.

Samotný obviněný Zajíc odmítá verzi, že by souseda napadl a vyhrožoval mu. „Nic takového jsem nespáchal. Byla to naopak nutná obrana po napadení,“ řekl Právu Zajíc s tím, že zatím nechce a ani nemůže prozrazovat více podrobností, protože se na policii zavázal, že do uzavření případu nebude nic zveřejňovat.

Podle zjištění Práva nebyl spor kvůli psům mezi Zajícem a obyvatelem Libčic první. Místostarosta nebyl spokojen s tím, že sousedovi psi jsou prý agresivnější. Místostarosta má labradora a pes druhého chovatele jej údajně už dříve napadl.