Do zahradního domku v Karviné-Dolech přišla 11. května desetkrát soudně trestaná Mária Gáborová spolu se svou sestrou, která s důchodcem kratší dobu žila, a také s několika dalšími známými. Všichni společně popíjeli až do chvíle, kdy Gáborová zůstala s mužem sama. V jednu chvíli vzala do rukou kuchyňský nůž a svého hostitele dvanáctkrát bodla do trupu.

Obžalovaná Mária Gáborová u soudu řekla, že si na vraždu nepamatuje.

Obžalovaná Mária Gáborová u soudu řekla, že si na vraždu nepamatuje.

FOTO: Aleš Honus, Právo

„Způsobila mu poranění srdce, plic a žaludku. Když ležel na zemi, opakovaně mu skočila oběma nohama na hrudník a způsobila mu oboustranné zlomeniny pěti žeber.

V důsledku toho zemřel během několika desítek minut,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

Bezprostřední příčinou smrti bylo bodné poranění srdce. „Přesně nevíme, co incidentu předcházelo, ale můžeme vyloučit, že by poškozený na obžalovanou nějakým způsobem útočil,“ dodal žalobce.

Mária Gáborová u soudu řekla, že vůbec neví, proč muže napadla. „Na nic si nepamatuji, byla jsem opilá z piva a z vodky,“ řekla. Podle svých slov sice tvrdý alkohol nepije, někdo jí prý ale musel vodku do piva nalívat.

Mária Gáborová

Mária Gáborová

FOTO: Aleš Honus, Právo

„Když jsem se probrala, on už tam ležel mrtvý, vedle něj ležel nůž. Hledala jsem mobilní telefon, ale dlouho jsem ho nemohla najít. Pak jsem na zahradě volala o pomoc, ale nikdo nepřicházel. Nakonec jsem našla telefon a volala jsem 150, 151, 152, ale nikdo to nebral. Pak jsem se dovolala na policii. Přišli, vzali si mě, a to je všechno,“ řekla Gáborová u soudu.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků a soudních znalců až do středy, kdy by mohl být vyhlášen rozsudek.