Jak uvedla policejní mluvčí, policista cestoval tramvají a na jedné ze zastávek přistoupili dva mladíci. Ti se snažili nevybíravým způsobem protlačit do přední části vozu a v plně obsazené tramvaji nešetřili sprostými nadávkami. "Jeden z dvojice začal obtěžovat mladou cestující a to takovým způsobem, že dívka z tramvaje doslova utekla. Mladí muži bez jakýchkoliv zábran pokračovali v obtěžování ostatních cestujících. Přítrž jejich neurvalému chování učinil až onen policista," popsala incident mluvčí.

Po upozornění na nevhodnost jejich chování se policista v civilu prokázal služebním odznakem. "I přes toto upozornění do něj začali mladíci strkat a snažili se z tramvaje utéct. Policista je pronásledoval a během chvíle se ke dvojici výtržníků přidal ještě jeden mladík a všichni tři se na muže zákona doslova sesypali. Povalili ho na zem a surově ho zkopali."

Policistovi se podařilo po chvíli zvednout se ze země a začal utíkající útočníky pronásledovat. Po honičce, která se přesunula do prostor metra, přijela policejní hlídka a dva rváče zadržela. Zadržení byli předvedeni na policejní služebnu a obviněni z výtržnictví a útoku na veřejného činitele.