Zdroj blízký vyšetřování Právu v pátek sdělil, že v této věci existuje několik možností. Pro Muselu jako osobu v místě známou neměl být problém dostat se přes hlavní bránu. Mohl ale také projít přes letištní plochu, která je méně chráněná. Musela byl ozbrojen.

Poté zamířil přímo do budovy ředitelství, kde po schodech vyšel do druhého patra. Podle zdroje z místa musel určitě vědět, že se ve čtvrtek koná zasedání předsednictva společnosti, protože pokračoval rovnou do zasedací místnosti, v němž se nachází zmenšený model letadla L-410.

Ruským společníkům firmy měl říci, že se jich celá věc netýká a že mají jít stranou. Střelba se pravděpodobně odehrála o přestávce v jednání.

Video

Střelba v Kunovicích má tři oběti. Zdroj: Aleš Fuksa, Právo

Těla obou českých společníků byla nalezena ve větší vzdálenosti od sebe na chodbě. Před útočníkem chtěli muži zřejmě utéci, protože na ně střelec vypálil víckrát. V jeho případě se podle zdroje rozhodně nejednalo o šíleného střelce, jak se uvádělo v některých médiích, protože jeho cílem byly konkrétní osoby a nestřílel bezhlavě.

Generální ředitelku pak postřelil v jiné části traktu ve druhém patře.

Podle zdroje se pak zabarikádoval. Vyjednávání s ním nebylo možné. Policisté jej nakonec našli s prostřelenou hlavou.

Postřelená generální ředitelka firmy byla hospitalizována jen přes noc. Protože její zranění bylo lehké, byla v pátek ráno propuštěna do domácího léčení.

Dům Muselových v Kunovicích

Dům Muselových v Kunovicích

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Podle některých zpráv se případem měl zabývat speciální tým vyšetřovatelů z Prahy, zdroj však Právu řekl, že se jím nadále bude zabývat Krajské ředitelství Policie ČR ve Zlínském kraji. Jak zdůraznil, už velmi dlouho nepracovalo tolik vyšetřovatelů na jednom případu.