"Obžalovaná kritického dne večer podala svému nezletilému synovi léky, aby ho otrávila. Chlapec však po požití léků většinu tablet vyzvracel a nakonec skončil v Dětské nemocnici v Brně, kde ho lékaři zachránili. Pokusila se tedy zavraždit osobu mladší 15 let," uvedla státní zástupkyně.

Obžalovaná žena, která je v invalidním důchodu a ambulantně se léčí na psychiatrii s depresemi, se k činu přiznala. "Nevěděla jsem kudy kam, když mi přítel oznámil, že si našel jinou ženu a odchází k ní. Můj syn byl na mně závislý, protože se sám nenajedl, nemohl chodit a byl nemohoucí. Nechtělo se mi žít, a tak jsem se pokusila zabít a chtěla jsem otrávit i syna. Nevím, kolik jsem si vzala léků a také si nepamatuji, jaké léky jsem dala jemu. Probrala jsem se až na psychiatrii v Brně - Černovicích," vypověděla Kaderková.

Chlapec zemřel krátce po útoku

Oba přežili díky dospělé dceři obžalované, která přivolala sanitku. Chlapec zemřel až měsíc po vyléčení, kdy podlehl těžké nemoci, kterou trpěl od narození.

"Dnes bych to asi neudělala, ale tenkrát jsem chtěla, abychom oba zemřeli," dodala Kaderková.

Soud bude pokračovat výslechy svědků a znalců, kteří by měli vysvětlit stav obžalované a vyhodnotit léky, které použila. Ženě hrozí trest v rozmezí od 12 do 15 let, ovšem soud jí může uložit vězení výrazně pod spodní hranicí trestní sazby, pokud najde polehčující okolnosti.