"Policie případ odložila, protože nebyla naplněna skutková podstata trestného činu," řekla středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

Znalci z oboru kynologie zjistili, že tříletý pes Akim, který dívenku odmalička znal, zaútočil proto, že byl alergický na dětský křik, který jej doháněl k zuřivosti. Veterinář psa před měsícem utratil.

Matka se dodnes nevzpamatovala

Tragédie vzbudila loni v září obrovskou pozornost, iniciovala i mnohé diskuse o tom, jakým způsobem zabránit útokům psů na lidi. Hovořilo se i o zákazu chovu bojových plemen, který v některých evropských zemích již platí.

Prezident Václav Klaus tehdy vyjádřil rodině soustrast a zároveň vyzval příslušné orgány, aby za zanedbání péče o tato zvířata vyvozovaly vůči jejich majitelům nejtvrdší možné sankce.

Pes Akim byl černý kříženec labradora a dobrmana. Holčičku napadl, když si hrála na dvorku domu. Matka dítěte a majitelka psa, která vše viděla na vlastní oči, se po krvavém dramatu v šoku zhroutila a dodnes se z otřesu plně nevzpamatovala. Dítě nebylo nijak potrháno, mělo na hlavě jediné kousnutí, které však bylo smrtelné.