Zdravotníci o tom informovali na svém webu. Zatím není jasné, jaká je příčina těchto zdravotních potíží, objasnit by ji mělo vyšetření pacientů.

Otrávení jsou účastníci soutěže Miss Praha Open 2011. "Jedná se o prezidenta, členku realizačního týmu a osm finalistek soutěže," potvrdila Novinkám tisková mluvčí soutěže Barbora Vaníčková.

Sanitky musely odvézt deset přiotrávených hostů pražského hotelu.

Sanitky musely odvézt deset přiotrávených hostů pražského hotelu.

FOTO: Jiří Forman, Novinky

V sobotu má být finále. "Určitě nechceme ohrozit zdraví žádné z dívek ani nikoho jiného, ale pokud by se jejich stav zlepšil, rádi bychom, aby se sobotní finále uskutečnilo," řekla Vaníčková.

Na otázku, zda budou pořadatelé hotel žalovat, Vaníčková odpověděla, že "zatím nebyla příležitost to řešit, momentálně se staráme o zdravotní stav zúčastněných."

Záchranáře do hotelu v Peroutkově ulici přivolalo tísňové volání kolem 09:30. Na místo vyjela lékařka a tři posádky rychlé zdravotnické pomoci.

"Po ošetření na místě bylo deset osob převezeno se zažívacími obtížemi do pražských nemocnic: po čtyřech do Fakultní nemocnice Na Bulovce a Fakultní nemocnice v Motole, dva byli odvezeni do Ústřední vojenské nemocnice," informovali zdravotníci.

Jako jednu z možných příčin zdravotních problémů ošetřených lidí uvedli hromadnou intoxikaci jídlem.