O případu informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Jak řekla, zločin se stal ve čtvrtek kolem 17.30 na ulici před domem v Havířově. „Samotnému ataku měla předcházet verbální rozepře a spor o peníze, následovat měly výhružky zabitím a podezřelý 46letý muž měl 36letému poškozenému způsobit bodné poranění. Poškozený muž byl vážně zraněn a převezen do nemocnice,“ popsala Holčáková.

Kriminalisté brzy zjistili, že podezřelý by se mohl ukrývat v jednom z ostravských bytů. Tam jej v pátek večer zadrželi. „Muž zřejmě hledal úkryt před policisty v úložném prostoru postele, navíc na posteli seděly děti. Nicméně pro zkušené krajské kriminalisty to byl impuls ke kontrole místa,“ uvedla s tím, že s podobným úkrytem se nesetkali poprvé.

Jak dále sdělila, po vyhodnocení důkazů a výpovědi svědků v sobotu kriminalisté podezřelého obvinili ze zločinu vydírání. „Vzhledem k trestní minulosti muži hrozí trest odnětí svobody od pěti do dvanácti let,“ doplnila. Vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.