Dívčino zmizení nahlásili rodiče ve středu večer. Marie ve čtvrtek nebyla ani ve škole. Večer se proto sešli policisté, kteří začali připravovat pátrací plán. Po odvysílání zprávy v televizi se policii ozvala její starší kamarádka s tím, že ví, kde Marie je.

"Otec o pobytu dcery věděl už od odpoledne. Náhodou se totiž potkal s oním známým, který mu řekl, že jeho dcera je u nich," uvedl v pátek Oldřich Slabý z ústecké policie.

Otec nechal policisty dál pátrat

Dívka, která žije v sociálně slabé rodině, si ve středu odpoledne hrála u své kamarádky. Od ní ale domů nešla. Místo toho zamířila ke známému, kde už v minulosti několikrát přespávala. Přestože byl podle policie několikrát odsouzen, nehrozilo jí u něj žádné nebezpečí. Otec se se známým potkal druhý den. Přestože tehdy už věděl, že dítě je v pořádku, policie se to nedozvěděla a pátrala dál.

Marie může být rodičům odejmuta

Již dříve se uvažovalo o tom, že Marie bude rodičům odejmuta. "Nyní se to rozhodnutí příslušných úřadů zřejmě urychlí," uvedl Slabý s tím, že v rodině je celkem šest dětí a "rodiče často navštěvují restaurace a požívají alkohol".