Ten se tam zpovídá z výtržnictví, kterého se měl dopustit podle spisu tím, že letos 25. ledna v Karlových Varech svým luxusním BMW málem přejel 63letého seniora a pak ho ještě zmlátil. Penzistu nakonec museli ambulantně ošetřit v karlovarské krajské nemocnici. Dudovi hrozí až dva roky ve vězení.

Znalec, jehož posudek si vyžádal hokejistův advokát, před soudem uvedl, že podle lékařské zprávy nebyl Dudův údajný útok tak agresivní a nebezpečný, jak uvedl penzista Josef Havlíček a někteří svědci. Ti hovořili o spršce ran pěstí do hlavy. „Nelze jednoznačně potvrdit verzi poškozeného, spíše je to blíže k verzi obžalovaného. Mohu vyloučit silné údery pěstí do hlavy,“ prohlásil Podstata.

Havlíček před časem u soudu uvedl, že mu známý hokejista přetáhl přes hlavu svetr a přibližně desetkrát ho udeřil pěstí do hlavy.

Duda v roce 2005 čelil obvinění, že po zápase ve Vsetíně napadl fanouška. V Českých Budějovicích se zase na tréninku popral se spoluhráčem a v Liberci napadl v kabině hráče druhého týmu.

Soudkyně bude vyžadovat ještě jeden znalecký posudek, líčení ve středu odročila na neurčito.